суббота, 14 мая 2016 г.

Вішалка своїми руками

Основа вішалки - щит, на якому будуть розміщені гачки. Його можна зробити суцільним (з деревної плити або сантиметрового листа фанери) або гратчастим. Останній варіант кращий - він легший, та й матеріалу менше йде.
1.Щоб зібрати такий щит, дві паралельні горизонтальних дошки (бруска) приєднують до стіни за допомогою дюбелів.
2.Потім до них прибивають вертикальні дошки шириною близько 7 сантиметрів, а до тих - гачки.
3.Розмір виробу залежить від габаритів стіни і всього приміщення. Оформлення - за бажанням. Це може бути лак або фарба. Головне - не забути акуратно обробити всі краї і торці, щоб не було шорсткостей.
4.При бажанні зверху у вішалки можна приробити металевими куточками полку для капелюхів - дошку шириною близько 20 сантиметрів.
5.А якщо вішалка робиться на всю висоту стіни, то і нижню поличку для взуття непогано передбачити. Вона внизу повинна буде підтримуватися брусками 5 на 5 сантиметрів.
Наступне відео обіцяє навчити вас створювати своїми руками настінні дерев'яні вішалки:


среда, 4 мая 2016 г.

 Я пропоную зробити забуту сьогодні дерев'яну іграшку. Раніше такі іграшки користувалися популярністю через свою рухливості і не вимогливості до наявності батарейок. Ці іграшки були з гравітаційним приводом.
Як зробити з дерева рухливу іграшку кенгуру своїми руками.
Рухома дитяча іграшка кенгуру зроблена з обрізка меблевого щита, але з не меншим успіхом може бути застосована товста фанера і звичайно ДСП. Для виготовлення іграшки кенгуру потрібно лобзик, дриль і наждачний шкурка. Принцип роботи іграшки простий. На похилій площині за рахунок коливання в осі лапок при опорі на передні лапки підтягуються задні лапи кенгуру. Через зміни точки опори проходить хитання кенгуру в зворотну сторону, але при русі у зворотний бік система починає приходити в рівновазі і за рахунок повороту в осях лап кенгуру знову спирається на передні лапи і цикл повторюється. Іграшка рухається поки упреться в перешкоду або не пересунули в горизонтальну площину. Іграшка повністю зроблена з дерева.






Схема збірки наступна:

1. Завантажуємо файл трафарету іграшки.

2. Друкуємо файл трафарету іграшки кенгуру на принтері.

3. Наклеюємо контури заготовок на дерев'яну заготовку з урахуванням напрямку волокон дерева. Задніх лап має бути дві! Відразу позначте місця свердління отворів в тілі кенгуру і двох отворів в кожній лапі.

4. Випилюємо три заготовки лобзиком. Особливо ретельно треба випиляти лапи кенгуру - підошви повинні бути строго однаковими! Від цього залежить прямолінійність руху іграшки.

5. Обов'язково шліфуємо заготовки дерев'яної іграшки.

6. Необхідно підготувати два шканта - дві циліндричний деревинки довжиною по 50-60 мм і діаметром 4-6 мм, краще з твердих порід дерева. В даному варіанті діаметр шканта 5 мм.

7. У тілі заготовки кенгуру свердлимо отвір діаметром 5,5 мм. Перевіряємо свободу обертання шканта в просвердленому отворі.

8. Свердлимо отвори діаметром 4,5 мм в лапах. Отвори можуть бути не наскрізними. Співвісність отворів в лапах обов'язкове!

9. Забиваємо два шканта в одну лапу і одягаємо на верхню вісь тіло кенгуру. Перевіряємо свободу обертання на осі і амплітуду руху лапи, якщо нижній шканти заважає обертанню, то його можна звузити зрізавши частину товщини ножем.

10. При необхідності одягаємо невеликі шайби на верхню вісь і кладемо другу лапу на шканти і забиваємо з легкими рухами. Лапи повинні обертатися вільно!

11. Ставимо іграшку на похилу поверхню, кут нахилу визначається експериментально. З легкого поштовху (дивись відео) іграшка почне рух))).

Вироби з дерева своїми руками для початківців

Вироби з дерева своїми руками: фото. Наступні вироби з дерева своїми руками, фото яких ви побачите нижче, в якості основного елемента конструкції будуть використовувати спили. Це кругляшки, які утворюються при перепилювання великого стовбура уздовж. Виявляється, що 
напилять їх з однієї колоди, особливо, якщо ви використовуєте хорошу бензопилу, можна дуже багато і закрити ними досить значну площу.

Перше, що спадає на думку, коли думаєш про місце застосування спилів, це садові доріжки. Вони присутні на будь-якій ділянці, але часто кілька далекі від ідеалу, але ж так хочеться, щоб вони були не тільки зручними, але і красивими. У першому прикладі виробів для саду з дерева своїми руками, фото якого представлено вашій увазі вище, використовуються однакові по діаметру спиляти. Їх можна купити або замовити, щоб ви змогли закрити однаковими спилами досить велику площу. Укладати їх варто в заздалегідь підготовлене ложе, в який укладається плівка, засипається відсів середньої фракції. Потім, починаючи з одного кута, викладають спиляти, щільно стикуючи їх один з одним, підганяючи за допомогою дерев'яного молоточка, який не зможе зашкодити матеріал. Для фіксації досить буде щільною підгонки, але якщо хочете, то можете використовувати цементний розчин, а щебінь засипати в порожні місця між деревинками.